Misjologia - studia w roku akademickim 2016/17

Dla kandydatów na studia z misjologii (kierunek teologia, specjalizacja: misjologia) przygotowaliśmy 3 oferty:

Studia magisterskie jednolite, stacjonarne

Czas trwania: 5 lat

Wydział Teologiczny UKSW prowadzi na kierunku teologia jednolite studia magisterskie w zakresie misjologii. Przedmioty proponowane na misjologii dzielą się na trzy grupy: kanon, przedmioty ze specjalizacji oraz przedmioty fakultatywne.

Przedmioty ogólno-teologiczne zgrupowane są w tzw. kanonie, natomiast w zakres studiów misjologicznych wchodzą wykłady specjalistyczne: z teologii misji, historii misji, antropologii misyjnej, religioznawstwa ogólnego (buddyzm, hinduizm, islam, sintoizm, religie ludów pierwotnych, religie synkretyczne, nowe ruchy [para]religijne), etnografii Afryki, Ameryki, Azji i Oceanii oraz problematyki społeczno-ekonomicznej poza Europą.

Absolwenci teologii mają możliwość zdobycia uprawnień pedagogiczno-katechetycznych, jak również są merytorycznie przygotowani do podjęcia pracy badawczej i dydaktycznej w instytucjach akademickich oraz zajmujących się problematyką misji i pomocy w rozwoju.

Studia doktoranckie

Czas trwania: 4 lata (po 2 latach możliwość uzyskania licencjata kościelnego).

Wydział Teologiczny UKSW (Instytut Dialogu Religii i Kultury) prowadzi na kierunku teologia, stacjonarne studia doktoranckie w zakresie misjologii. Kandydaci przyjmowani są na podstawie posiadanego dyplomu magistra teologii.

Podyplomowe studium misjologiczne - zostanie otwarte o ile znajdzie się odpowiednia ilość chętnych.

Podyplomowe studium misjologiczne ma za zadanie poszerzać horyzonty wiedzy, korzystać z doświadczeń misjonarzy, dokształcać animatorów misji i wolontariuszy, wprowadzać w problematykę misji  nauczycieli oraz przygotowywać i dokształcać misjonarzy. .

Czas trwania: 4 semestry, 8 zjazdów (piątek po południu – sobota).

Opłaty zostaną skalkulowane w zależności od ilości chętnych.

Informacje szczegółowe o warunkach przyjęcia: www.teologia.uksw.edu.pl w zakładce "Rekrutacja".

PROGRAM RAMOWY MISJOLOGII

A. BLOK WPROWADZAJĄCY

·         Historia misjologii

·         Metodyka misyjna