Aktualności koła misjologów

2017 III 24 - Dzień Modlitwy i Postu za współczesnych misjonarzy męczenników

24 marca miał miejsce Dzień Modlitwy i Postu za Współczesnych Misjonarzy Męczenników, który obchodzony jest w rocznicę śmierci bł. abp Oscara Romero, zamordowanego w 1980r. w Salwadorze. Z tej okazji w Kościele św. Anny w Warszawie pod hasłem „Godzina Miłosierdzia z Misjonarzami Męczennikami” została odprawiona Msza św. i Droga Krzyżowa w intencji misjonarzy zamordowanych na misjach. O godzinie 15:00 rozpoczęła się Msza św., której przewodniczył ks. prof. dr hab. Jarosław Różański. Kazanie wygłosił ks.

Polski

2017 II 24 - Międzynarodowa sesja naukowa ,,Religious plurality and Religious identity’’

Międzynarodowa sesja naukowa ,,Religious Plurality and Religious Identity’’ (Różnorodność religijna i tożsamość religijna)

Polski

Promocja książki habilitacyjnej ks. dr hab. Franciszka Jabłońskiego - 20 I 2017 r.

W piątek 20 stycznia 2017 roku odbyła się promocja książki habilitacyjnej ks. dr hab. Franciszka Jabłońskiego. W spotkaniu uczestniczyli wykładowcy i studenci misjologii i religioznawstwa, w tym członkowie Naukowego Koła Misjologów oraz zaproszeni gości. Po słowach powitania skierowanych pod adresem prelegenta i przedstawieniu jego życiorysu oraz działalności naukowej i duszpasterskiej, słuchacze mieli okazję zapoznać się z problematyką omawianą w książce habilitacyjnej  pod tytułem ,,Misyjna świadomość kościoła domowego”.

Polski

Muzyka z filmu "Misja" - 25 XI 2016 r.

Muzyka z filmu Misja

Dnia 25 listopada 2016 r. w auli Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu odbył się otwarty wykład o. prof. dra hab. Piotra Nawrota SVD pt. Muzyka z filmu Misja, a autentyczna muzyka Indian Guarani, Chiquitos i Moxos. Czy Ennio Morricone się mylił?

Wystawa „Muzyka baroku boliwijskich Indian” w Lublinie

17 maja 2016 roku, na Zamku Królewskim w Lublinie, została otwarta wystawa „Muzyka baroku boliwijskich Indian”, która powstała między innymi dzięki współpracy z Katedrą Misjologii WT UKSW. Wystawa, która będzie trwać dwa miesiące, prezentuje ponad 120 artefaktów związanych z historią i kulturą muzyki baroku misyjnego w Chiquitani. Wykład inauguracyjny wygłosił ks. prof. dr hab. Piotr Nawrot SVD z Poznania / Santa Cruz de la Sierra, natomiast słowo wstępne, dotyczące historii ewangelizacji w Boliwii wygłosił o. dr hab. Tomasz Szyszka SVD, pracownik naszej katedry.

Polski

Promocja książki o. W. Kluja "Kształtowanie się podstawowych tekstów wiary w języku malgaskim" - 18 III 2016 r.

Dnia 18 marca 2016 r. członkowie Koła Misjologów oraz przybyli goście uczestniczyli w promocji książki ks. prof. UKSW dra hab. Wojciecha Kluja. Książka nosi tytuł: „Kształtowanie się podstawowych tekstów wiary w języku malgaskim”. Autor podejmuje analizę przyswajania i odczytywania przez Malgaszy prawd wiary chrześcijańskiej, które były przekazywane w językach europejskich.

Polski

Warsztaty "Misja w katechezie"

W sobotę 9.04.2016 członkini Naukowego Koła Misjologów, studentka Dorota Rybak prowadziła warsztat dotyczący "Misji w katechezie" podczas Misyjnego Spotkania Formacyjnego dla sióstr zakonnych (referentek misyjnych - około 60) z całej Polski. Miała 1/3 z liczby sióstr tam obecnych w grupie warsztatowej. Pozostałe dwie grupy warsztatowe prowadziły wykładowczyni na UKSW p. Aneta Rayzacher-Majewska i siostra zakonna Dorota. Wcześniej p. Aneta miała wykład "Misje w katechezie".

Zapraszamy do naszego koła

Zapraszamy wszystkich chętnych, nie tylko studentów i doktorantów misjologii, do naszego koła.

Co robimy?

Zob. w menu bocznym