Sympozja w latach 2005-2009

2009-11-26 „Jan Paweł II w Boliwii”, współorganizator: Instytut Papieża Jana Pawła II w Warszawie, miejsce: Warszawa UKSW, język: polski.

2009-05-06 „25 lat Centrum Formacji Misyjnej”, współorganizator: Centrum Formacji Misyjnej, miejsce: Warszawa UKSW, język: polski, hiszpański.

2009-03-18 „Pielgrzymki Jana Pawła II do Peru”, współorganizator: Instytut Papieża Jana Pawła II w Warszawie, miejsce: Warszawa UKSW, język: polski.

2009-01-14 „Jan Paweł II w Ekwadorze”, współorganizator: Instytut Papieża Jana Pawła II w Warszawie, miejsce: Warszawa UKSW, język: polski, hiszpański.

2008-06-23-27 „Sprawiedliwość i Pokój oraz Integralność Stworzenia”, współorganizatorzy: zarządy generalne misjonarzy oblatów Maryi Niepokalanej, franciszkanów i sióstr Notre-Dame, miejsce: Warszawa UKSW, język: polski, angielski.

2008-10-21 „Dialog kultur i religii. Liban – doświadczenie przeszłości i współczesne zmiany”, współorganizator: Centrum Dialogu Międzykulturowego UKSW, Warszawa UKSW, (po francusku). miejsce: Warszawa UKSW, język: francuski.

2008-10-15 „Ewangelizacja w Chinach” – misyjne dziedzictwo Zgromadzenia Słowa Bożego”, współorganizatorzy: Zarząd Polskiej Prowincji SVD w Polsce, Centrum Dialogu Kultur i Religii, miejsce: Warszawa UKSW, język: polski.

2008-04-09 „Śladami Jana Pawła II w Ugandzie i Zambii”, współorganizator: Instytut Papieża Jana Pawła II w Warszawie, miejsce: Warszawa UKSW, język: polski.

2008-02-27 „Wydźwięk pielgrzymek Jana Pawła II do Meksyku”, współorganizator: Instytut Papieża Jana Pawła II w Warszawie, miejsce: Warszawa UKSW, język: polski, hiszpański.

2008-02-20 „Dzieci – dzieciom misji. 150 lat Papieskiego Dzieła Misyjnego Dzieci w Polsce, współorganizator: Papieskie Dzieło Misyjne Dzieci, miejsce: Warszawa UKSW, język: polski.

2007-05-22 „Wkład o. Mariana Żelazka SVD w kształtowanie tożsamości misyjnej w Polsce”, miejsce: Warszawa UKSW, język: polski, angielski.

2007-04-17 „Fidei donum - główne postulaty encykliki Piusa XII i ich realizacja w Polsce”, współorganizatorzy: Papieskie Dzieła Misyjne w Polsce, Komisja Episkopatu Polski ds. Misji, miejsce: Warszawa UKSW, język: polski.

2007-02-28 „Dzieci – ofiary głodu”, współorganizator: Komisja Episkopatu Polski ds. Misji, miejsce: Warszawa UKSW, język: polski.

2006-12-06 „Pojednanie, sprawiedliwość i pokój. – wyzwania dla Kościoła w Afryce na początku XXI w.”, współorganizator: Papieskie Dzieła Misyjne w Polsce, miejsce: Warszawa UKSW, język: polski.

2006-10-17 „Polscy oblaci w służbie Polonii kanadyjskiej”, współorganizator: Prowincja Wniebowzięcia NMP Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej w Kanadzie, Warszawa UKSW, (po polsku i angielsku). miejsce: Warszawa UKSW, język: polski.

2006-10-04 „Księgi święte płaszczyzną dialogu”, współorganizatorzy: Centrum Dialogu Kultur i Religii w Pieniężnie, Sekcja Misjologii Wydziału Teologii UKSW w Warszawie, Apostolat Biblijny SVD w Laskowicach Pomorskich, miejsce: Warszawa UKSW, język: polski.

2006-03-08 „Dzieci bez imienia”, współorganizator: Komisja Episkopatu Polski ds. Misji, miejsce: Warszawa UKSW, język: polski.

2005-11-16 „Ecclesia in Oceania. Wybrane problemy Kościoła w Oceanii w świetle posynodalnej adhortacji Jana Pawła II”, współorganizator: Papieskie Dzieła Misyjne w Polsce, miejsce: Warszawa UKSW, język: polski.

2005-10-19 „Oblicza Jezusa Chrystusa”, współorganizatorzy: Centrum Dialogu Kultu i Religii, Instytut Monumenta Serica w St. Augustin k/Bonn, Prowincjalny Sekretariat ds. Misji Księży Werbistów, miejsce: Warszawa UKSW, język: polski.

2005-02-16 „Dzieci – ofiary wojny”, współorganizator: Komisję Episkopatu Polski ds. Misji, miejsce: Warszawa UKSW, język: polski.