Bible and Cultures - 13-14 XI 2017 r.

Polski

Instytut Nauk Biblijnych oraz Katedra Misjologii Wydziału Teologicznego UKSW wraz z Katolicką Federacją Biblijną we współpracy z Chrześcijańską Akademią Teologiczną

serdecznie zapraszają na Międzynarodową konferencję "Bible and Cultures"

pod honorowym patronatem Jego Eminencji Kardynała Kazimierza Nycza, Metropolity Warszawskiego oraz pod patronatem Jego Magnificencji ks. prof. Stanisława Dziekońskiego, rektora UKSW

Warszawa, 13-14 XI 2017 r.

Kampus przy ul. Dewajtis 5, Aula Jana Pawła II

Poniedziałek, 13 XI 2017 r.

10.00 - Otwarcie konferencji - ks. prof. Stanisław Dziekoński, rektor UKSW w Warszawie

Słowo wstępne - Jego Eminencja kardynał Kazimierz Nycz, arcybiskup metropolita warszawski

Sesja I (z wykładem wiodącym)

10.20 - Słowo wstępne o Katolickiej Federacji Biblijnej z prezentacją Prelegentów - o. Jan J. Stefanów SVD (Sekretarz Generalny Katolickiej Federacji Biblijnej)

10.30 - Holy Scripture in the life and the mission of the Church - Cardinal Luis Antonio Tagle (Manila, Filipiny)

11.15 - Dyskusja i przerwa

Sesja II

11.45 - The Bible in European Culture - ks. prof. dr hab. Waldemar Chrostowski (Instytut Nauk Biblijnych, WT UKSW)

12.15 - "In the presence of my sisters and brothers" ... Lectio DIvina and the Transformation of Theological Education - Fr. prof. Seamus O'Connell (Professor of Sacred Scripture, Director of Postgraduate Studies, Faculty of Theology, St. Patrick's College, Maynooth, Irlandia)

12.45 - "Biblica animatio totius actionis pastoralis": Origins, Development and Challenges of a Truly CBF Vision of Biblical Pastoral Ministry - Prof. Thomas P. Osborne (Luxembourg School of Religion and Society)

13.15 - Dyskusja oraz przerwa (obiad)

Sesja III

14.30 - Pastoral Biblical ministry in the pluralistic context of India - Fr. Sagaya John (Director of National Biblical Catechetical and Liturgical Centre, Bangalore, Indie)

15.00 - La Bible et la culture du "martyre" au Proche-Orient. Lecture theologique de 2 Maccabees 6-7 - Sr. dr Yara Matta (Institute Catholique de Paris, Francja-Liban)

15.30 - Translations of the Bible in the missionary evangelization - O. dr hab. Wojciech Kluj OMI (Katedra Misjologii WT UKSW, President of the International Association of Catholic Missiologists)

16.00 - Hiob w polskiej literaturze o Holokauście - Dr hab. Jakub Sławik (ChAT, Warszawa)

16.30 - Dyskusja oraz zakończenie pierwszego dnia konferencji

Wtorek, 14 XI 2017 r.

Sesja IV

10.00 - A opcao da Igreja no Brasil e na America Latina / Caribe pela Animacao Biblica da Pastoral - arcebispo Jacinto Bermann (Pelotas, Brazylia)

10.30 - Lectio Divina: the Heart of the Biblical Pastoral Ministry - Bishop David Walker (Broken Bay, Australia)

11.00 - Biblical Pastoral Ministry in Africa and Madagascar - Bishop Mathieu Madega Lebouakehan (Port-Gentil, Gabon)

11.30 - Dyskusja oraz przerwa

Sesja V

12.00 - The Bible in French Canada. Offering Meaning in the 21st Century - Prof. Francis Daoust (Directeur de la Societe Catholique de la Bible, Kanada)

12.30 - The Bible as "Guide" to the Holy Land. Reading Holy Scripture in the Context of Pilgrimages - Dr hab. Barbara Strzałowska (Instytut Nauk Biblijnych WT UKSW)

13.00 - Biblical apostolate of lay people. Experiences and hopes - O. dr hab. Waldemar Linke CP (Instytut Nauk Biblijnych WT UKSW)

13.30 - Dyskusja oraz przerwa (obiad)

Sesja VI

14.30 - Wkład polskich misjonarzy w tłumaczenie tekstów biblinych na języki afrykańskie - O. prof. dr hab. Jarosław Różański OMI (Katedra Misjologii WT UKSW)

15.00 - Wątki biblijne w nauczaniu katechetycznym i homiletycznym okesu kolonialnego w Nowym Świecie - O. dr hab. Tomasz Szyszka SVD (Katedra Misjologii WT UKSW)

15.30 - Kontekst kulturowy Ewangelii według Mafa - ks. mgr Kamil Leszczyński SDS (doktorant, Katedra Misjologii WT UKSW)

16.00 Dyskusja oraz zakończenie konferencji

Konferencji będzie towarzyszyła wystawa misyjna "Życie Jezusa według kameruńskich Mafa" oraz prezentacja Biblii w językach świata.

datakonferencji:
poniedziałek, Listopad 13, 2017