Konferencja "Bilad as-Sudan: Rodzime kultury i islam" - 7 XII 2018 r.

Polskie Towarzystwo Afrykanistyczne, Instytut Etnologii i Antropologii Kulturowej UW, Instytut Dialogu Kultury i Religii WT UKSW serdecznie zapraszają na konferencję naukową pod tytułem

Bilad as-Sudan: Rodzime kultury a islam

Konferencja odbędzie się 7 grudnia (piątek) 2018 r. w godz. 11.00-16.00

na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie przy ul. Dewajtis 5, sala 223 (poziom minus 1)

50-lecie początków misjologii na ATK / UKSW

Dnia 27 listopada 2018 r. w kościele Sióst Wizytek na Krakowskim Przedmieściu, gdzie pięćdziesiąt lat temu miała miejsce pierwsza rozmowa ks. prof. Feliksa Zapłaty SVD z ówczesym rektorem ATK ks. prof. Iwanickim, która doprowadziła do powstania misjologii na ATK, księża profesorowie Jarosław Różański, Tomasz Szyszka i Wojciech Kluj odprawili Mszę św. modląc się za wszystkich profesorów i studentów misjologii z tego pół wieku.

Konferencja "Interreligious Cooperation. Examples from the World and from Poland" - 26 X 2018 r.

Instytut Dialogu Kultury i Religii UKSW

Instytut Etnologii i Antropologii Kulturowej UAM

Zakład Islamu Europejskiego UW

Komitet ds. Dialogu z Religiami Niechrześcijańskimi Konferencji Episkopatu Polski

Komitet Nauk Teologicznych Polskiej Akademii Nauk

serdecznie zapraszają na międzynarodową konferencję naukową pod tytułem

Benermerenti in Opere Evangelizationis 2018

W czwartek 25 października, w Galerii Porczyńskich, miała miejsce tegoroczna uroczysta gala wręczenia Medalu „Benemerenti in Opere Evangelizationis” osobom i instytucjom zasłużonym dla misyjnego dzieła Kościoła w Polsce.

Więcej na stronie Komisji Episkopatu Polski ds. Misji.

Walne spotkanie Stowarzyszenia Misjologów Polskich w Białymstoku

W dniach 1-3 października 2018 r. w Biqałymstoku odbyło się spotkanie, Walne Zebranie oraz konferencja Stowarzyszenia Misjologów Polskich.

Więcej informacji na stronie SMP.

Ks. dr Tomasz Atłas inicjator PDM na Litwie, Łotwie i w Estonii

13 lipca abp Giampietro Dal Toso, sekretarz pomocniczy Kongregacji Ewangelizacji Narodów i jednocześnie przewodniczący Papieskich Dzieł Misyjnych powierzył absolwentowi misjologii na UKSW - księdzu doktorowi Tomaszowi Atłasowi, dyrektorowi Papieskich Dzieł Misyjnych w Polsce - zadanie zbadania możliwości utworzenia stuktur Papieskich Dzieł Misyjnych na Litwie, Łotwie i w Estonii.

Gratulujemy i życzymy Bożego błogosławieństwa.

Konferencja "Trójca Święta w kontekstach kulturowych" - 26 IV 2018 r.

Ogólnopolska Konferencja Misjologiczna zorganizowana przez Katedrę Misjologii Instytutu Dialogu Kultury i Religii WT UKSW

oraz Stowarzyszenie Misjologów Polskich

26 kwietnia 2018 r. - sala 401, kampus Dewajtis 5

Śp. ks. dr Janusz Gajda

7 kwietnia 2018 r., w wieku 74 lat, odszedł do Pana nasz wieloletni wykładowca w latach 2001-2011, misjonarz w Zambii, ks. kan. dr Janusz Gajda. Pochowany został w Zawierciu. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie ...

Konferencja "Jan Paweł II w Kolumbii" - 23 II 2018 r.

Instytut Papieża Jana Pawła II oraz Katedra Misjologii Instytutu Dialogu Kultury i Religii WT UKSW zapraszają na ogólnopolską konferencję misjologiczną Drogami Kolumbii z pokojem Chrystusa. Jan Paweł II w Kolumbii

Konferencja "Czas w religiach świata" - 13 XII 2017 r.

Instytut Dialogu Kultury i Religii Wydziału Teologicznego UKSW oraz Centrum Formacji Misyjnej

serdecznie zapraszają na konferencję naukową

Czas w religiach świata

13 grudnia 2017 r. (środa), godz. 09.00-13.00