2 VI 2017 r. - promocja książki o. Damiana Cichego SVD - "Uchodźcy w Kościele"

Naukowe Koło Misjologów zaprasza bardzo serdecznie na prezentację ksiązki  o. Damiana Cichego SVD pt.: Uchodźcy w Kościele

Spotkanie z autorem oraz prezentacja odbędzie się 2 czerwca o 14.00  na UKSW (ul. Dewajtis) w sali 227A.

Książka uwzględnia wiedzę o uchodźcach w Kościele w perspektywie historycznej, począwszy od biblijnej historii pierwszych ludzi i narodu wybranego, a kończąc na najnowszych wypowiedziach Kościoła. Dodatkowym walorem tego opracowania jest analiza wypowiedzi papieża Franciszka, którego homilie i odezwy poparte osobliwym świadectwem stały się niezwykłą inspiracją i wyzwaniem nie tylko dla wspólnoty Kościoła katolickiego.

Opracowanie, które w sposób wyczerpujący i aktualny, bazując na naukowych analizach i doświadczeniach ludzi bezpośrednio zajmujących się uchodźcami przedstawia aktualne nauczanie Kościoła na ten temat. Autorowi udało się przedstawić w sposób przystępny i bardzo syntetyczny aktualną naukę Kościoła o uchodźcach i ich chrześcijańskim przyjęciu.

Ks. Kamil Leszczyński SDS

Prezes Naukowego Koła Misjologów 

—————————————

O. Damian Cichy SVD jest konsultorem Rady ds. Migracji, Turystyki i Pielgrzymek KEP. Jest również jednym z czterech werbistów pracujących w Fundacji Ośrodek Migranta Fu Shenfu w Warszawie, gdzie zajmuje się pracą naukowo - publicystyczną oraz zaangażowany jest w duszpasterstwo grup hiszpańskojęzycznych.

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2016
Informacja o ciasteczkach