Aktualności koła misjologów

Konferencja 1.12.2022

Instytut Papieża Jana Pawła II, Katedra Misjologii UKSW, Naukowe Koło Misjologów UKSW, Instytut Mazenodianum oraz portal misyjne.pl zapraszają na międzynarodową konferencję misjologiczną 

Polski

WZNAWIAMY działalność - Konferencja 24.11.2022

Instytut Papieża Jana Pawła II, Katedra Misjologii UKSW, Naukowe Koło Misjologów UKSW, portal misyjne.pl

zapraszają na konferencję misjologiczną 

Polski

COVID-19 - tymczasowe zawieszenie działalności Naukowego Koła Misjologów

Z powodu pandemii COVID-19 działalność Naukowego Koła Misjologów zostaje tymczasowo zawieszona. Zapraszamy do śledzenia naszych konferencji oraz Warszawskich Spotkań Misjologicznych w formie on-line.

Serdecznie pozdrawiamy

Opiekun Koła: ks. dr hab. Tomasz Szyszka, prof. UKSW

Polski

Warszawskie Spotkania Misjologiczne - WZNAWIAMY

Drodzy członkowie Koła Misjologów, absolwenci misjologii i sympatcy misjologii!

Wznawiamy dawną tradycję Warszawskich Spotkań Misjologicznych. Chcemy się spotykać, również w czasie pandemii. Teraz w formie on-line.

Katedra Misjologii UKSW oraz Stowarzyszenie Misjologów Polskich zapraszają na pierwsze z planowanego comiesięcznego cyklu spotkań w pierwsze środy miesiąca. 

Polski

Spotkanie 24 I 2019 - Na drogach dialogu

NA DROGACH DIALOGU CHRZEŚCIJAŃSKO – MUZUŁMAŃSKIEGO

Naukowe Koło Misjologów

na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie  serdecznie zaprasza
na spotkanie oraz dyskusję
z wybitnymi postaciami dialogu w Kościele Katolickim

Polski

2 VI 2017 r. - promocja książki o. Damiana Cichego SVD - "Uchodźcy w Kościele"

Naukowe Koło Misjologów zaprasza bardzo serdecznie na prezentację ksiązki  o. Damiana Cichego SVD pt.: Uchodźcy w Kościele

Spotkanie z autorem oraz prezentacja odbędzie się 2 czerwca o 14.00  na UKSW (ul. Dewajtis) w sali 227A.

Polski

Dzień Modlitwy i Postu za współczesnych misjonarzy męczenników - 24 III 2017 r.

24 marca miał miejsce Dzień Modlitwy i Postu za Współczesnych Misjonarzy Męczenników, który obchodzony jest w rocznicę śmierci bł. abp Oscara Romero, zamordowanego w 1980r. w Salwadorze. Z tej okazji w Kościele św. Anny w Warszawie pod hasłem „Godzina Miłosierdzia z Misjonarzami Męczennikami” została odprawiona Msza św. i Droga Krzyżowa w intencji misjonarzy zamordowanych na misjach. O godzinie 15:00 rozpoczęła się Msza św., której przewodniczył ks. prof. dr hab. Jarosław Różański. Kazanie wygłosił ks.

Polski

2017 II 24 - Międzynarodowa sesja naukowa ,,Religious plurality and Religious identity’’

Międzynarodowa sesja naukowa ,,Religious Plurality and Religious Identity’’ (Różnorodność religijna i tożsamość religijna)

Polski

Promocja książki habilitacyjnej ks. dr hab. Franciszka Jabłońskiego - 20 I 2017 r.

W piątek 20 stycznia 2017 roku odbyła się promocja książki habilitacyjnej ks. dr hab. Franciszka Jabłońskiego. W spotkaniu uczestniczyli wykładowcy i studenci misjologii i religioznawstwa, w tym członkowie Naukowego Koła Misjologów oraz zaproszeni gości. Po słowach powitania skierowanych pod adresem prelegenta i przedstawieniu jego życiorysu oraz działalności naukowej i duszpasterskiej, słuchacze mieli okazję zapoznać się z problematyką omawianą w książce habilitacyjnej  pod tytułem ,,Misyjna świadomość kościoła domowego”.

Polski

Muzyka z filmu "Misja" - 25 XI 2016 r.

Muzyka z filmu Misja

Dnia 25 listopada 2016 r. w auli Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu odbył się otwarty wykład o. prof. dra hab. Piotra Nawrota SVD pt. Muzyka z filmu Misja, a autentyczna muzyka Indian Guarani, Chiquitos i Moxos. Czy Ennio Morricone się mylił?

Polski

Strony

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2016
Informacja o ciasteczkach